Srbiji je donela istovremeno drugo mesto i na ATP i na WTA singl listi. Naime, kada u ponedeljak budu izašle nove liste, po prvi put u istoriji će u istom trenutku i jedna naša igračica i jedan igrač zauzimati mesto broj dva u singlu. Jelena Janković i Novak Đoković će se time naći samo na korak od onoga što svi svakako želimo – istovremeno prvo mesto na ATP i WTA listi za igrače koji nastupaju za Srbiju.
To će biti vrlo teško postići, s obzirom na razliku između njih i prvog igrača/igračice, ali upornost ovo dvoje tenisera nas uverava da će svakako dati sve od sebe da se i ispred imena igrača na prvim mestima lista jednog dana nađe zastava Srbije.
Kolika će tačno razlika u ponedeljak biti zavisi i od rezultata na preostalim mečevima do kraja travnatog gren slema. Prvo ćemo danas, od 14 časova na nadalje, gledati muška polufinala između Tomasa Berdiha i Novaka Đokovića, odnosno Endija Mareja i Rafaela Nadala, pa sutra gledamo finale ženskog singla između Serene Vilijams i Vere Zvonarjeve, kao i finala muškog i ženskog dubla, da bi u nedelju pratili i samo muško finale (da li ćemo taj meč prativi s velikim ili ne tako velikim uzbuđenjem biće nam jasno već danas popodne).
Evo i svih današnjih parova:
Centre Court 13:00 Start Time
1. Gentlemen's Singles - Semifinals
Tomas Berdych (CZE)[12] v. Novak Djokovic (SRB)[3]
2. Gentlemen's Singles - Semifinals
Andy Murray (GBR)[4] v. Rafael Nadal (ESP)[2]
No. 1 Court 13:00 Start Time
1. Ladies' Doubles - Semifinals
Elena Vesnina (RUS) v. Gisela Dulko (ARG)[4]
Vera Zvonareva (RUS) Flavia Pennetta (ITA)[4]
2. Ladies' Doubles - Semifinals
Vania King (USA) v. Liezel Huber (USA)[5]
Yaroslava Shvedova (KAZ) Bethanie Mattek-Sands (USA)[5]
3. Mixed Doubles - Semifinals
Lukas Dlouhy (CZE)[9] v. Leander Paes (IND)[2]
Iveta Benesova (CZE)[9] Cara Black (ZIM)[2]
4. Mixed Doubles - Semifinals
Marcelo Melo (BRA)[10] v. Wesley Moodie (RSA)[11]
Rennae Stubbs (AUS)[10] Lisa Raymond (USA)[11]
Court 5 12:00 Start Time
1. Boys' Singles - Semifinals
Facundo Arguello (ARG) v. Marton Fucsovics (HUN)[13]
2. Ladies' Invitation Doubles
Annabel Croft (GBR) v. Conchita Martinez (ESP)
Magdalena Maleeva (BUL) Nathalie Tauziat (FRA)
3. Boys' Doubles - Quarterfinals
Mikhail Biryukov (RUS) v. Richard Gabb (GBR)
Alexander Rumyantsev (RUS) Ashley Hewitt (GBR)
4. Boys' Doubles - Quarterfinals
Lewis Burton (GBR) v. Marton Fucsovics (HUN)
George Morgan (GBR) Libor Salaba (CZE)
5. Senior Gentlemen's Inv. Doubles
Vijay Amritraj (IND)[2] v. Peter McNamara (AUS)
John Fitzgerald (AUS)[2] Paul McNamee (AUS)
Court 8 11:00 Start Time
1. Girls' Doubles - Quarterfinals
Ons Jabeur (TUN)[3] v. Nastja Kolar (SLO)[7]
Monica Puig (PUR)[3] Chantal Skamlova (SVK)[7]
2. Girls' Doubles - Quarterfinals
An-Sophie Mestach (BEL)[6] v. Timea Babos (HUN)[4]
Silvia Njiric (CRO)[6] Sloane Stephens (USA)[4]
Court 12 12:00 Start Time
1. Boys' Singles - Semifinals
Oliver Golding (GBR) v. Benjamin Mitchell (AUS)
2. Girls' Singles - Semifinals
Laura Robson (GBR)[8] v. Sachie Ishizu (JPN)[10]
3. Girls' Doubles - Quarterfinals
Irina Khromacheva (RUS)[1] v. Denisa Allertova (CZE)
Elina Svitolina (UKR)[1] Lucia Butkovska (SVK)
4. Senior Gentlemen's Inv. Doubles
Pat Cash (AUS) v. Kevin Curren (USA)
Mark Woodforde (AUS) Johan Kriek (USA)
Court 14 12:00 Start Time
1. Ladies' Wheelchair Doubles
Esther Vergeer (NED)[1] v. Annick Sevenans (BEL)
Sharon Walraven (NED)[1] Aniek Van Koot (NED)
2. Ladies' Wheelchair Doubles
Daniela Di Toro (AUS) v. Florence Alix-Gravellier (FRA)[2]
Lucy Shuker (GBR) Jiske Griffioen (NED)[2]
Court 18 11:00 Start Time
1. Girls' Singles - Semifinals
Yulia Putintseva (RUS)[15] v. Kristyna Pliskova (CZE)[9]
2. Boys' Doubles - Quarterfinals
Guilherme Clezar (BRA)[7] v. Liam Broady (GBR)
Tiago Fernandes (BRA)[7] Tom Farquharson (GBR)
3. Boys' Doubles - Quarterfinals
Juan Sebastian Gomez (COL)[4] v. Peter Heller (GER)[5]
Yasutaka Uchiyama (JPN)[4] Kevin Krawietz (GER)[5]
4. Girls' Doubles - Quarterfinals
Veronica Cepede Royg (PAR)[5] v. Karolina Pliskova (CZE)[2]
Cristina Dinu (ROU)[5] Kristyna Pliskova (CZE)[2]
5. Gentlemen's Invitation Doubles
Jonas Bjorkman (SWE) v. Richard Krajicek (NED)
Todd Woodbridge (AUS) Michael Stich (GER)
TBA Start Time
Not Before:17:00
1. Ladies' Invitation Doubles
Ilana Kloss (RSA) v. Martina Navratilova (USA)
Rosalyn Nideffer (USA) Jana Novotna (CZE)
Not Before:17:00
2. Senior Gentlemen's Inv. Doubles
Mansour Bahrami (IRI)[1] v. Peter Fleming (USA)
Henri Leconte (FRA)[1] Guy Forget (FRA)