U drugu nedelju BNP Paribas Opena smo ušli samo sa jednim igračem u singlu (Jelena Janković) i jednim dublom (Zimonjić/Nestor). Sinoću su oba naša singl igrača ispali, Đoković od Ljubičića sa sigurnih 2:0 u setovima, a Troicki je izgubio jedini meč koji je uopšte odigrao na turniru (prvo kolo je bio slobodan, u drugom kolu mu je protivnik predao posle 5 minuta igre, a u trećem još pre nego što su opšte izašli na teren). Neuspešnu noć za naše predstavnike je zaokružio Vemić koji je u paru sa Ivom Karlovićem izgubio meč za polufinale dubla.
Nisu samo naši ispadali, čak bi se pre moglo reći da je lakše navesti ko je ostao na turniru nego ko je ispao. Stoga, evo i pregleda jučerašnjih rezultata, a nakon toga i rasporeda za večeras:
Men's Singles - Fourth Round
[20] I Ljubicic (CRO) d [2] N Djokovic (SRB) 75 63
[3] R Nadal (ESP) d [15] J Isner (USA) 75 36 63
[4] A Murray (GBR) d N Almagro (ESP) 64 10 ret. (ankle)
[6] R Soderling (SWE) d [9] J Tsonga (FRA) 63 64
[7] A Roddick (USA) d[22] J Melzer (AUT) 76(5) 64
[18] T Robredo (ESP) d [27] M Baghdatis (CYP) 75 06 64
[19] T Berdych (CZE) d [29] V Troicki (SRB) 61 63
[21] J Monaco (ARG) d G Garcia-Lopez (ESP) 36 62 61
Ladies' Doubles - Quarterfinals
[2] C Wozniacki (DEN) d [18] J Zheng (CHN) 64 46 61
[5] A Radwanska (POL) d [4] E Dementieva (RUS) 64 63
Men's Doubles - Quarterfinals
[6] S Aspelin (SWE) / P Hanley (AUS) d J Brunstrom (SWE) / J Rojer (AHO) 63 63
[WC] M Lopez (ESP) / R Nadal (ESP) d M Llodra (FRA) / A Ram (ISR) 62 64
J Isner (USA) / S Querrey (USA) d I Karlovic (CRO) / D Vemic (SRB) 63 64
Ladies' Doubles - Quarterfinals
[6] B Mattek-Sands (USA) / Z Yan (CHN) d [2] N Llagostera Vives (ESP) / M Martinez Sanchez (ESP) 76(3) 16 10-5
[3] N Petrova (RUS) / S Stosur (AUS) d I Benesova (CZE) / B Zahlavova Strycova (CZE) 26 62 10-7
Večeras gledamo:
STADIUM 1 start 12:00 noon
[23] A Kleybanova (RUS) vs [6] J Jankovic (SRB) - WTA
Not Before 2:00 PM
[21] J Monaco (ARG) vs [20] I Ljubicic (CRO) - ATP
Not Before 4:00 PM
[28] M Martinez Sanchez (ESP) vs [8] S Stosur (AUS) - WTA
Not Before 7:30 PM
[19] T Berdych (CZE) vs [3] R Nadal (ESP) - ATP
Y Chan (TPE) / J Zheng (CHN) vs K Peschke (CZE) / K Srebotnik (SLO) - WTA
STADIUM 2 start 3:00 pm
[1] D Nestor (CAN) / N Zimonjic (SRB) vs [5] F Cermak (CZE) / M Mertinak (SVK) - ATP
STADIUM 3 start 12:00 noon
L Kagley (USA) vs T Pausz (USA) - IWTG CLUB CHAMPIONSHIPS
Mečeve prenose ES i SK, sajt turnira je dat u prethodnom IW blogu, tako da ostaje samo da komentarima ispratimo završnicu BNP PARIBAS OPENa...