- Naslovna
- B92
- Aleksandar Stojanović
- Aleksandar Vasović
- Aleksandra Mitrovic
- Ana Sofrenović
- Avram Goldmann
- Biljana Cincarević
- Biljana Srbljanović
- Božidar Đelić
- Bojana Maljević
- Branislav Kovačević Cole
- Čedomir Antić
- Đorđe Bobić
- Dejan Švajner
- Dejan Bizinger
- Dejan Restak
- Dejan Stanković
- Dule Nedeljković
- Everest 2007
- Gistro FM
- Goran Marković
- Goran Miletić
- Gordan Kičić
- Gorica Nešović
- Igor Brakus
- Ivana Konstantinović
- Ivan Marović
- Jasmina Tešanović
- Jelena Krajšić
- Jelena Milić
- Jelica Greganović
- Maja Kuruc
- Marčelo
- Marin Milosavljević
- Marko Vidojković
- Mića Marković
- Milan Lukić
- Milan M. Ćirković
- Milan Novković
- Milan Obradović
- Milica Đilas
- Miljenko Dereta
- Miloš Šaranović
- Mjehur
- Nebojša Milenković
- Nebojša Spaić
- Neven Anđelić
- Nikola Vitas
- Nune Popović
- Olga Medenica
- Olivera Vujnović
- Oto Oltvanji
- Queeria
- Rade Rakočević
- Radmila Hrnjak
- Radovan Nastić
- Ruža Ćirković
- Saša Radulović
- Sanja Perić
- Srđan Fuchs
- Srđan Kusovac
- Tamara Skrozza
- Tanja Jakobi
- Tatjana Momčilović
- Tena Štivičić
- Terorizam
- Veljko Popović
- Vesna Knežević Ćosić
- Vikipedija
- Vladan Aleksić
- World News
- Željka Buturović
- Željko Mirković
- Biografije
Dule Nedeljković
I VEČERAS SMO NA TAŠU!
Dule Nedeljković (2 Jun, 2007 - 13:19)Dođite i večeras na protestno OKUPLJANJE blogera, na Taš, u 19h, ispred CSM!
1. jun, 1967. godine
Dule Nedeljković (1 Jun, 2007 - 14:32)Jedna od najstarijih teorija zavere u pop-svetu tvrdi da su sgt.The Beatlesi izgubili jednog člana puno pre nego što je Mark Chapman u decembru 1980. ispalio kobne hice u Johna Lennona. Sve je počelo 12. septembra 1969. kad je Russ Gibb, DJ radio stanice WKNR-FM iz Detroita, primio neobičan telefonski poziv od osobe koja se predstavila kao 'Tom' rekavši kako neki albumi grupe sadrže skrivene tragove direktno upucujući na smrt Paula McCartneyja. Dakle, šta se dogodilo u 'paralelnoj istoriji'?
» dalje | 137 komentara
a Vama Kostunica ne valja!?
Dule Nedeljković (29 Maj, 2007 - 10:44)samo Vas gledamoDok popularni kazahtanski novinar Borat zabavlja ostatak sveta svojom nespretnošću i duhovitim anegdotama iz svoje “zaostale” zemlje, pravim novinarima i blogerima ove bivše Sovjetske republike nije baš zabavno.
Kazahstanski sud, izrekao je dvogodišnju zatvorsku kaznu, blogeru-novinaru, koji se dva puta usudio u svojim internetskim tekstovima kritikovati lik i delo nedavno preminulog kazahstanskog predsednika Nursultana Nazarbayeva.
» dalje | 3 komentara
Okupljanje
Dule Nedeljković (26 Maj, 2007 - 11:38)Veceras u 19h. ispred CSM
Nastavljamo sa nasim protestnim okupljanjima. Ja zaista ne znam da li treba navoditi zasto! Trenutno mi je pritisak podignut na 300 zbog akcije polusveta na Novom Beogradu i njihovog ataka na zgradu RTV B92. Dakle:
Ministre Pravde i Ministre Policije!
Dokle ce biti tolerisana ova zajebancija sa gradjanima nase zemlje. Ko je hteo da ubije Ananasa? Zasto je na slobodi onaj ludak od juce, koji je mahao tablom sa imenom R.M. u Skupstini? Dokle ce celavi degenerici da napadaju decu po Srbiji? Zasto je Micunovic toliko bitan da ga jos uvek cuvate kao Belog Medveda, vreme je da taj dousnik tajne policije polozi racune!?
» dalje | 205 komentara
17.pesama koje morate narezati na disk za ovaj vikend
Dule Nedeljković (25 Maj, 2007 - 15:20)cd1. AC/DC - TNT...super macho pesma. Prototip 3P zivotne filozofije (pivo, picka, prasetina)
2. Guns N' Roses - Attitude...kakvo zestoko udaranje po instrumentima. 1:27 sekundi, borbe sa zamisljenim protivnikom. Bes ide napolje, zagarantovano.
3. Disciplina Kicme - Novac Nece Doci...kada me je supruga proslog vikenda pitala, da li sam normalan sto sam ulupao soma na kladjenje na trke pasa, ja sam joj pustio 10.puta za redom ovu pesmu.
» dalje | 91 komentara
Vamos Rafa!
Dule Nedeljković (23 Maj, 2007 - 16:47)kup je nasPosto vidim da Vam ide od ruke naklapanje o politici, drage moje dame, necu Vam smetati u licitiranju da li je Legija dobio zasluzenu kaznu ili ne, samo ne znam sta je zasluzenije od 40. godina, kada ste vec listom protiv smrtne kazne, ja cu ovaj Blog da posvetim vrhuncu ovogodisnjeg fudbalskog spektakla koji nas je drzao prikovanim uz TV proteklih meseci.
» dalje | 133 komentara
q-q, 3K se vraca
Dule Nedeljković (22 Maj, 2007 - 09:28)3k-trubadurSlusao sam jutros "Kaziprst" i ne znam-ne znam, sta je-sta je, Cedi-Cedi-Cedi, kao i Olji-Olji Beckovic-Beckovic. Svaku-svaku rec-rec-rec ponavljaju-ponavljaju po-po-po-po pet-pet, sest-sest, puta-puta. To je-to-je, izgleda-izgleda u-u-u modi-modi.
Medjutim, to mi je u oba slucaja, simpaticno. Ceda stvarno pametno zbori. Ima viziju, ima politicku zrelost, svestan je situacije na globalnom nivou. LDP ce biti partija koja ce na sledecim izborima najvise profitirati od tudje gluposti i alavosti. U toj partiji je najmanje kompromitovanih ljudi. itd, itd.
» dalje | 144 komentara
I Touched The Bottom Of Life
Dule Nedeljković (20 Maj, 2007 - 09:40)tomaToma Zdravkovic je, uprkos balkanskim merilima, privlacio publiku kao magnet. Nije pevao na kvarno. Njegove pesme nisu bile imitacija života.
Toma Zdravković ostaće zauvek junak novokomponovane tragedije. Promovisao je novi stil života: zaljubiti se, nesrećno se zaljubiti, napiti se, napisati pesmu koja postaje hit, otpevati tu pesmu, dotaći dno i... sve ispočetka.
» dalje | 58 komentara
I večeras...
Dule Nedeljković (19 Maj, 2007 - 12:07)sastanak zajednice Blog B92
u isto vreme na istom mestu.
gde ste pankeri, part 3
Dule Nedeljković (18 Maj, 2007 - 09:43)treci deo iz knjige, koja uskoro izlazi.
zilePolako skupljajuci utiske I informacije sa svih strana, klinci po Beogradu su poceli da osnivaju svoje grupe. U pocetku je svako dobijao svoju ulogu u bendu po sistemu: “Ja sam basista, ti si bubnjar, ti si gitarista a on ce da peva”, pa su se tek onda nabavljali instrumenti. Prve bubnjeve, u ekipi, je nabavio Delimir koji je zajedno sa starijim bratom Marketom oformio grupu Krvna Zrnca. Vezbali su u podrumu zgrade u Kosovskoj 3. Ubrzo zatim je I Zika sa gitare presao na bubanj I kod njega na gajbi je vezbala “Radnicka kontrola”.
Medju prvim pank grupama u Beogradu bile su: Urbana Gerila, Defektno Efektni, Pasta ZZ, Humani Genocid. Pored gore pomenutih, ove grupe su predstavljale u to vreme, vrlo jaku bazu za dalja desavanja u muzici I muzickoj industriji uopste. Vredi pomenuti I neizbeznu atrakciju tog vremena Radost Evrope ciji clan grupe nije bio samo onaj ko nije hteo, Uran 235, Front I jedan od najboljih bendova tog vremena Solunski Front. radost evropeSviralo se tada po nekoliko puta nedeljno u Dadovu, petkom u Pinkiju, u novobeogradskom klubu 22, pa I u Studentskom kulturnom centru.
Fenomen tog vremena su bili klasicni upadi grupa na tudje koncerte. Pre koncerta Poslednje Igre Leptira u SKC-u se izredjala celokupna prva postava beogradskih punk bendova. Nikome nije bilo jasno kako onoliko ljudi moze da stane u salu, tada jos uvek sa glomaznim stolicama, I da se razdragano, izmedju sebe, razracunava u razmeni energije. Svi su tu na gomili skakali, sutirali se, polivali se pivom I odusevljeno pljuvali izvodjace.
Od stranih koncerata koji su se tih godina desili treba pomenuti koncert grupe Ruts I nastup Lene Lovic, povodom cijih koncerta su se desila prva masovna bezanja sa casova.
Sto se domacih, grupa tice, istorijski koncert je bio onaj u kome su, u Domu omladine, nastupili novosadski bendovi: Tri Crna Lista, Gomila Govana I tada jedini pank bend, ljubimac medija, Pekinska Patka.
Posle objavljivanja Paket Aranzmana I poprilicno nezapazene Artisticke Radne Akcije, mediji su zdusno stali iza dobrih momaka (sa Paket aranzmana) koje su po uzoru na zapad preimenovali u nosioce Novog Talasa. Pank rok, im je bio isuvise rizican, jer su mogli da udju u konflikt sa raznoraznim politickim komesarima, koji su u ime stabilnosti I suverenosti tadasnje drzave, budno motrili na svaki potez pankera. Imperativni uzvik “Pank je mrtav”, slepo su slusali svi, osim pojedinih novinara koji su hrabro branili pank. Posle izvesnog vremena I oni su digli ruke, preorijentisavsi se na stranu scenu o kojoj su bezbrizno mogli da pisu.
UTICAJI
ozrenPankeri u Beogradu su bili prva grupacija koja je pomesala razlicite klasne slojeve u tada besklasnom drustvu. Bilo ih je iz svih krajeva grada. Cerke I sinovi burzuja sa Dedinja, radnika iz Zemuna, srednje drustvene klase iz centra, oficira sa Novog Beograda, privrednika iz Mirijeva. U silnim legitimisanjima od strane policajaca uvek je bilo sumnje odakle se stvorila ta cudna skupina sa svih strana grada. I zasto se bas oni druze izmedju sebe. U to vreme se izlazilo u kraju oko zgrade I eventualno petkom I subotom u grad. Zato smo mi deca iz centra uvek izgovarali cudestan odgovor na sasvim obicno pitanje: Gde ces”, “Do grada”. Potpuno su mi nejasne granice grada ali verovatno je to bila teritorija gde bi se pojedina ekipa tada nalazila. Sminkerima je grad bio “Zlatni Papagaj”, hipicima ulice oko Filozofskog fakulteta, sabanima Knez Mihajlova, diskoteka na Kalisu I kasnije splavovi, pankerima parkovi I SKC.
Pankeri su polako ali sigurno zauzimali teritoriju SKC-a, I parka ispod gde su uglavnom uz pivo, vino ili sokove, pre toga rasteravsi brutalno homoseksualce odatle, uglavnom vreme provodili pricajuci o muzici, omiljenim pank grupama, njihovim tekstovima, desavanjima u Londonu. Igrale su se asocijacije, palamudilo o ideologiji, o anarhizmu, “pravom komunizmu. Neretko bi na bilo kojoj slobodnoj travnatoj povrsini zaigrali fudbal ili ragbi. Pankeri su u vecini bili (ili su barem tako mislili) anarhisti ili ultra-levicari. Kukaste krsteve po gradu je crtao samo Zlatko zvani Sid, budala koja je brzo iscezla iz nasih zivota. Najveca frka je napravljena kada je neko na zidu Jugo-exporta na Terazijama napisao grafit: “Komunizam=fasizam”, a nije nista drugacije reakcije izazvao grafit: “D. Mihailovic”, koga je Ciga napisao na Dorcolu.
» dalje | 102 komentara
RIP Muva
Dule Nedeljković (16 Maj, 2007 - 11:52)the muvaNasilnickim i bezumnim aktom nasilja, pre dve veceri je usmrcena moja prijateljica muva.
Slava joj.
Ministar policije Dragan Jocic je izjavio da policija ima pouzdane dokaze koji upucuju na izvrsioca.
Nadam se da ce egzekutor ubrzo biti uhvacen. Jer, sto pesnik rece:
"Nijedne nema bolje od nase policije"!
B92, 18+
Dule Nedeljković (15 Maj, 2007 - 07:44)b92Draga 92-jko, sada si punoletna. Veran i co. su te vaspitali da budes dobra, postena i hrabra, da budes pravi medijski gigant.
Zelje, cestitke, pozdrave, poruke licne prirode, sms-ove, ostavljajte "dole" u komentarima...
» dalje | 123 komentara
POBEDILA SRBIJA, BRAVO MARIJA!!!
Dule Nedeljković (12 Maj, 2007 - 20:06)marijaPoslednji put sam se lozio na Eurosong, kada sam kao klinac pevusio "Dzuli", ultimativni hit pjevaca Danijela. Od tada sam zaboravio na tu manifestaciju. Doduse bio sam upucen u "Lane moje, ovo-ono" ali mi je pevac bio antipatican i imao je ruralnu facu.
Mene je na Marijinu stranu okrenuo njen stajling. Ramones majica koju je nosila na kvalifikacionom takmicenju. "Molitva" kao pesma mi je "onako" ali bih strasno voleo da Srbija veceras pobedi.
» dalje | 244 komentara
vidjamo se sutra u 19.h.
Dule Nedeljković (11 Maj, 2007 - 19:32)tasSutra 19h. na platou ispred CSM, skup revoltiranih Blogera I svih ljudi koji imaju svest o tome da smo postali zrtve nacionalista I neo-liberala koji haraju nasim zivotima.
Jednocasovni bojkot: stajanjem, pricom, smejanjem, kucnim ljubimcima.
» dalje | 231 komentara

Najnoviji komentari
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)
(1 godina 32 nedelje)